enjoy your holiday
 • language english
 • language deutsch
TRG - KAVA - Selanik - Kavala Turu
23.06.2017 Cuma: İZMİR – İPSALA

Akşam saat 21.00 Hatay / Üçkuyular dan başlayacak olan yolculuğumuz Alsancak ve Karşıyaka istikametinden varsa son misafirlerimiz ’inde katılımları ile hareket ediyoruz. Gerekli ihtiyaç molalarını vererek, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek, İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.

24.06.2017 Cumartesi: İPSALA – KAVALA – SELANİK

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molasını takiben, keyifli bir yolculuk ile Kavala’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben yemek için serbest zaman veriyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz. Bugün ki turumuzu tamamlıyor ve 3* - 4* otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmeyi takiben serbest zaman. Geceleme otelimizde.

25.06.2017 Pazar: SELANİK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan Vardaris Meydanını ve Kral Konstantin heykelini görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarını Osmanlı dönemi yapılarından olan Liman Binasını görerek kat ediyor ve Selanik’in sembolü olan Beyaz Kulede kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. İskender heykelini, Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru yöneliyoruz. Bölgenin Neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanını, Aristoteles Üniversitesi Kampüsünü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamını görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camiini, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağını görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız 1.900 metrelik yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camiini ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesine yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz.

Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm Yunanistan’da şöhret yapmış olan Selanik’te özgün bir Selanik Gecesi yaşamak üzere hareket ediyoruz. Turistik olmayan ve gerek yemekleri gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden müzikli bir tavernada müzikli ve danslı, eğlenceli bir gece geçiriyoruz. (Extra)

26.06.2017 Pazartesi: SELANİK – ZYGOS – NEA KARVALİ – KAVALA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özellikle GUNGELEN soyunun doğduğu bu topraklarda atalarımızın izini aramaya devam ediyoruz. Kavala’ya 15 km uzaklıktaki Eski Drama ilinin Libotun kasabasına bağlı Zigoş köyüne hareket ediyoruz, Zygos (Zigoş) özellikle 1924 mübadelesinde Trakya ve İzmir’e en çok göç veren köylerdendir. Zygos köyünde geçireceğimiz zamanda tarihe tanıklık ediyoruz. ZYGOS köyündeki keyifli geçirdiğimiz zamanın sonunda şimdide rotamızı Kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali (Yeni Gerveli) bölgesine çeviriyoruz. İsmini 1924 Lozan mübadelesi sonrasında Kapadokya Gerveli’den  giden Rumların kurduğu şirin mi şirin bir sahil kasabası. Uzun kumsallı halk plajı, kocaman kocaman bahçeli evleri ile  Kumburgaz, Selimpaşa gibi yazlık ve büyük şehirlere yakın beldelerin evvel zamanki hallerini andırmakta. Plajı uzun ve kumsallı olmasına rağmen öyle Thassos adası gibi çok turistik bir yer değil burası. Bu köyü ilginç kılan diğer bir diğer özellik ise belli bir yaş üzeri olanların Türkçe’yi hala hatırlamaları ve konuşmaları. Hele o içtenlikleri ile dedelerinin göç hikayelerini katkısız ve acıtasyon olmadan anlatmaları, geldikleri topraklardan sevgi ile bahsetmeleri,  en ufak bir nefret kırıntısı barındırmamaları, burada vereceğimiz mola sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. 3* - 4* otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmeyi takiben serbest zaman. geceleme otelimizde.

Dileyen misafirlerimizle aynı zamanda doğduğumuz bu topraklarda veda gecesi olarak müzikli bir tavernada müzikli ve danslı, eğlenceli bir gece geçiriyoruz. (Extra)

27.06.2017 Salı: KAVALA – İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz. Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) nehrini görerek, Dedeağaç’a ulaşıyoruz. Dedeağaç sahilinde vereceğimiz yemek molasını takiben Kipi sınır kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free Shop’da serbest zaman veriyoruz. İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden İzmir’e varıyoruz.

RATESPrices for per person
 • SEASONS
NOTES

3* veya 4* Otelde Geceleme iki kişilik oda da kişi başı           : 225,- EURO

3* veya 4* Otelde Geceleme tek kişilik oda                             : 290,- EURO

00 – 01 yaş çocuk (Anne, baba ile aynı oda da kalma şartı)     : Ücretsiz

02 – 12 yaş çocuk (Anne, baba ile aynı oda da kalma şartı)     : 175,- EURO

TOUR DETAILS

Tour Highlights

 • INCLUDING
 • Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
 • 3* - 4* Otelde 3 geceleme
 • 2 geceleme Selanik
 • 1 geceleme Kavala
 • Selanikte ilk akşam Yarım Pansiyon
 • 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Otobüsteki ikramlar
 • Gümrük vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Güvence Paketi Sigortası
 • EXCLUDING
 • Vize ve Vize ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli- Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.15 TL
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
 • Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek /içecekler
 • Selanik ve Kavala da Yunan Tavernası eğlencesi
DURATION
* Please, contact us for group rates